همایش سلامت جمعیت و باروری سالم جهت بهورزان برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۱۰:۲۳ | تعداد بازدید: 25

همایش سلامت جمعیت و باروری سالم جهت بهورزان به همت اداره سلامت جمعیت و خانواده معاونت بهداشت و با هدف اطلاع رسانی به کارکنان بخش سلامت در خصوص سیاستهای جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری ، باروری سالم و خصوصیات جمعیت شناختی مرتبط با آن جهت گروههای هدف آموزشی با هدف ارتقاء اگاهی و نگرش آنان در خصوص ناباروری و عوامل مساعد کننده بر گزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، در این همایش ضمن تحویل مجدد 4 جلد کتب سن و ناباروری ، شیوه زندگی و ناباروری ، آندومتریوز و سندرم تخمدان پلی کسیتیک ، پیامد های تک فرزندی . مدرسین به ارائه محتوا در خصوص پیشگیری از ناباروری ، مشکلات دهانی و دندانی در دوره بارداری و پیامدهای مادری و نوزادی ناشی از آن پرداخته ، ضمن ارائه تصویری کتب در قالب تخته شاسی و نمایشگاه مراحل پیگیری و نظام مراقبت باروری و دوران بارداری و آمادگی زایمان را برای حاضرین شرح دادند.

زهره حسینی رئیس اداره سلامت و جمعیت معاونت بهداشت در این همایش  بیان داشت: برگزاری این همایش بخشی از کمپین آموزش و اطلاع رسانی در سال جاری بوده و دلالت بر ضرورت توجه مدیران ، برنامه ریزان و سیاستگذاران سلامت و ارائه دهندگان خدمات با محوریت پیشگیری و نظام مراقبتی نا باروری در گروههای زنان و مردان جامعه را دارد.

طاهره جهان آرا کارشناس مسئول برنامه باروری سالم معاونت بهداشت ضمن اشاره به بند سوم سیاستهای جمعیتی مبتنی بر " اختصاص تسهيلات مناسب براي مادران بويژه در دوره بارداري و شيردهي و پوشش بيمه‌اي هزينه‌هاي زايمان و درمان ناباروري مردان و زنان و تقويت نهادها و مؤسسات حمايتي ذي‌ربط " اظهار داشت: یکی از خدمات مهم در راستای افزایش مطلوب جمعیتی پیشگیری از ناباروری و ارائه خدمات مشاوره ای و آموزشی جهت زوجین نیازمند است.

وی عنوان داشت: استفاده از کتب آموزشی برای عموم مردم جامعه به خصوص زوجین هدف برنامه و زنان همسردار 10 تا 49 ساله می تواند مبنایی برای آگاه سازی و توانمند سازی آنان بر پایه خود مراقبتی در راستای بهینه سازی وضعیت موجود زندگی زناشویی باشد.