قهرمان سلامت قلب شوید

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ ۱۰:۴۱ | تعداد بازدید: 12

همزمان با فرا رسیدن هفتم مهرماه روز جهانی  قلب، جواد علی نژاد زرمهری کارشناس برنامه قلب و عروق معاونت بهداشت در گفتگویی با روابط عمومی بیان داشت: بیماری های قلبی،عروقی یک عامل مهم مرگ و ناتوانی در دنیا و در کشور ما است که سبب مرگ ومیر فراوانی  در جهان می شود.

جواد علی نژاد زرمهری افزود: بر اساس گزارش سیمای مرگ در سال 1390 در ایران 46/12درصد مرگ ها به علت بیماری های قلبی عروقی بوده است و سکته قلبی با 19/7 درصد بالاترین آمار مرگ ناشی از بیماریهای قلبی عروقی را تشکیل داده است ، در حالیکه تغییرات کوچک در شیوه زندگی مانند داشتن 30 دقیقه فعالیت بدنی در روز ، ترک سیگار و یک رژیم غذایی سالم، می تواند به پیشگیری از بیماری های قلبی و سکته های مغزی کمک کند.

     وی عنوان داشت: روز جهانی قلب امسال در تاریخ 7 مهرماه (29 سپتامبر) تعیین گردیده است و شعار آن  «Be a Heart Hero»    است « قهرمان سلامت قلب شوید » و پیام  آن« یک قول بدهید تا قهرمان سلامت قلب شوید »  «Be a Heart Hero, Make a promise» عنوان شده است.

وی اظهار داشت: در سال 2019 از افراد دنیا درخواست شده است تا با دادن یک قول به کسی که دوستش دارند یا برایشان مهم است ، یک قهرمان قلب باشند ، قولی برای تغذیه سالمتر، فعال تر بودن و به دخانیات نه گفتن ، یک قول ساده ،برای قلب من ، برای قلب شما ، برای قلب همه ما.